I v letošním roce připravuje náš programový tým spoustu zajímavých činností a doprovodných programů.

 

Plánujeme pro tebe na CVVZ spoustu možností, jak si během akce trošku odpočinout. Čekat na tebe bude kopa koutků a zákoutí, kde si můžeš sednout a popovídat si s dalšími účastníky akce. Budeš si moct zajít sednout do čajovny, najíst se v bufetu, odpočinout si u deskovek, vyrazit si prohlédnout Brno a každý večer se také můžeš těšit na posezení s kytarou.

 

Zkrátka budeme se snažit, ať si můžeš letošní cvvzetku v Brně pořádně užít.


Valení kola:

Letos jsme pro Vás připravili speciální program při kterém se pokusíme o nový rekord. 
Jedná se o Válení Brněnského kola. 
Kde jinde bychom se měli pokusit o takovýto rekord než právě v Brně. 
Chceme se pokusit válet kolo skrz celou CVVZ 2014. Takže neváhejte a přijděte nám pomoci.

Školka:

Navazujeme na lonský nápad a i my jsme vytvořili školku pro děti, aby mohli rodiče nerušeně navštěvovat naplánovaný program, a jejich děti nerušily ostatní účastníky.
Školka bude v provozu v sobotu a v neděli 7:30–18:00 a v pondělí 7:30–12:00. 
Poplatek za dětský koutek je 50,– Kč za dítě na den.

Hugpoint:

Chybí Vám objetí, či jen úsměv? 
Stavte se za námi na Hugpoint. 
Obě tyto možnost můžeme nabídnout. 
Protože chceme na CVVZ udělat domáckou a příjemnou atmosféru, tak jsme se rozhodli Vám nabídnout objetí ZDARMA. Je jen potřeba přijít a nechat se obejmout.

Čajovna:

Pro pohodu a ukrácení čekání mezi zvolenými programy, jsme opět domluvili čajovny. 
Na každé budově bude jedna čajovna, kde bude možné si sednout, odpočinout si, dát si čaj za lidské ceny a počkat do začátku dalšího programu. 

Herna deskových her:

I letos jsme připravili Herny. 
Jedná se o 2 místnosti, kde bude možné si vyzkoušet hry staré i nové, prodiskutovat je s jinými hráči či přímo s lidmi, co se v tomto oboru vyznají. A přímo na CVVZ bude možné některé tyto hry zakoupit.

Šermířská aréna:

Pokud se potřebujete během CVVZ trochu vyřádit, tak můžete navštívit šermířskou arénu, kde pro vás budou připravené Bofry na vyzkoušení a na vyřádění se.


Brněnské noční rozjezdy:

Speciálem je letošní noční program pro nebrněnské návštěvníky. 
Mnoho lidí slyšelo o brněnských rozjezdech, ale kdo je zažil? 
Naši pořadatelé se rozhodli Vám ukázat, jak to chodí, když jde člověk v noci z hospody či zábavy. 
Je to pojaté vtipnou formou a můžete se těšit na „noční brněnský balet autobusů“

Jarmark:

Brno a proslulý Zelný trh se svými trhovci a stánky, kde mohou kolemjdoucí nasát příjemnou vůni čerstvého ovoce a zeleniny. Kde někteří mohou dobře prodat a jiní zase koupit…
V podobném duchu letos pro účastníky CVVZ chystáme novinku! Pravý brněnský jarmark zkušeností.
Stánky nabízející inspiraci budete moci navštívit hned dvakrát v průběhu celé akce. Jarmark totiž proběhne v sobotu od 9:30 do 12:00 hod a v neděli od 13:30 do 16:00 hod.
V tomto čase na vás budou čekat „trhovci“ – zástupci daných organizací či projektů, kteří budou připraveni nabízet inspiraci a odpovědi na vaše zvídavé otázky. Na jaká témata se můžete v rámci
jarmarku těšit? Dozvíte se něco o 3D tisku, pionýrském projektu Klíčení, využití sluneční energie na táborech či ekologické likvidaci olejů.
Tak neváhejte a přijďte – CVVZtkový jarmark je tu pro vás

Exkurze v Brně:

Je pro vás připravena celá kopa exkurzí, například:

 • Labyrint pod Zelným trhem
 • Kolektory
 • Brněnské věže
 • Hvězdárna – Úsvit kosmického věku
 • Brněnské rozjezdy
 • Komentovaná procházka po Brně
 • Kostnice u sv. Jakuba
 • ZOO – prohlídka a krmení zvěře
 • Stránská skála
 • Technické muzem – komentovaná prohlídka toho nejlepšího
 • AZ Tower – vyhlídka 

Další doprovodné programy:

Co pro vás také ještě připravujeme?

 • Mše svátá
 • Koncerty
 • Březový háj

Prodejci a vystavovatelé na CVVZ

Portál, s.r.o. http://www.portal.cz Nakladatelství Portál nabízí nejen odbornou literaturu z oblasti psychologie a pedagogiky, ale také rádce pro výchovu dětí a dětskou literaturu.
LIMAN sport http://www.limansport.cz Obchod se sportovním vybavením – turistika, tábornictví, skauting.
Lucie Pacnerová (Lucieper) http://www.koralky-kory.cz Jsme dvě sestry. Jedna ve znamení kozoroha, druhá je ryba. Obě si myslíme, že tvoření je príma.
Pokud jste stejného ražení, pak náš stánek je právě pro Vás tvořený.
JUN společnost s ručením omezným http://www.junshop.cz JUN je prodejnou s mnohaletou tradicí.
JUN je nyní obchodem, kde můžete získat kvalitní outdoorové vybavení od renomovaných českých i zahraničních firem s vynikajícím poměrem ceny a kvality. Za zmínku stojí například termoprádlo Progress, lezecké vybavení Singing Rock, či spacáky Prima.
JUN je i místem, kde můžete nakoupit zajímavé i praktické dárky, stolní hry, draky, nebo sportovní vybavení.
Monty Václav Kappel http://freebow.cz/
(Facebook)
Specializovaná Prodejna lukostřeleckého vybavení především pro tradiční – instinktivní lukostřelbu
Mexican Jako každý rok bude mít Mexičan i letos na CVVZ kolo štěstí, náramky a spoustu předmětů vhodných jako dárečky a upomínkové předměty.
Typko.cz – Ivan Dumek http://www.typko.cz/
Osvědčený dodavatel táborových stanů té nejvyšší kvality – vyrobené v ČR.
Podsadové stany OSADA
Dřevěné podsady
Indiánská teepee
Hangáry
Další plachty
Borovice.cz http://www.borovice.cz Borovice.cz – informační centrum pro dětskou rekreaci, cestování skupin a volný čas.
Největší katalog táborů,burza tábořišť a pracovních míst na táborech. Tipy na program s dětmi, informace z oblasti volného času.
Mravenec – Jan Kačer http://www.mravenec.cz nabídka pro dětské a mládežnické organizace, domy dětí, střediska volného času, občanská sdružení, základní i mateřské školy, školní družiny, sportovní kluby a pro všechny pracující s dětmi
Instruktoři Brno http://www.instruktori.cz Jsme skupina mladých lidí, které baví rozdávat zážitky sobě i ostatním. Spojuje nás nadšení do všeho nového a chuť sáhnout si na hranice svých možností. Rádi poznáváme sebe, ostatní i svět okolo nás, v celé své barevnosti. To a mnohé další dále zprostředkováváme všem, kteří o to mají zájem – účastníkům našich akcí.
Majka Horníková http://www.tvoritko.sk Tvorítko je tu pre všetkých ľudí, ktorí sa v dnešnom pretechnizovanom svete chcú odreagovať úplne inou činnosťou – teda vlastnou hand-made tvorbou. Kto sa neuspokojí s kúpou šperkov, darčekov, dekorácií, ozdôb na rôzne príležitosti, ale chcel by nosiť, darovať či vlastniť niečo originálne, je u nás na tej správnej adrese. Na tvorivých kurzoch od Tvorítka sa môžete naučiť rôzne výtvarné a tvorivé techniky a už navždy si ozvláštniť svet svojimi vlastnými výtvormi a hlavne nájsť záľubu v samotnom procese tvorenia.
REXhry http://www.rexhry.cz Za značkou REXhry stojí skupina nadšených hráčů, kteří vybudovali úspěšný obchod s moderními společenskými hrami PlanetaHer.cz. Naší snahou je přinášet na český trh nové zajímavé hry, které dle nás na trhu chybí.

Více zde: http://www.rexhry.cz/o-nas-/index.html
mindok http://www.mindok.cz
MINDOK je vydavatelství moderních společenských her pro děti i dospělé. Jsou to například hry Carcassonne, Černé historky nebo řada her SMART games. Ale i řada dalších her, určených pro všechny hravé lidi od nejmenších dětí až po nejnáročnější hrá­če.
Albi http://www.albi.cz
Hry a zábava pro každou příležitost!
Rezekvítek http://www.rezekvitek.cz Sdružení pro ekologickou výchovu a ochranu přírody
Na CVVZ bude mít stánek s literaturou.
Piatnik http://www.piatnik.cz Při hraní karetních nebo společenských her se setkáváme se sociálními a společenskými aspekty jako jsou čest, poctivost, týmový duch a vyrovnání se s výhrou či prohrou.

Zůstáváme věrni původní myšlence našich zakladatelů: vyrábět takové hry – nejen karetní, které podporují radost ze života a komunikaci mezi lidmi.