Jak do Brna:

Víme, že někteří z Vás pojedou na CVVZ autem. Bohužel Brno je velké a CVVZ se koná uprostřed sídliště – takže nemůžeme domluvit a zařídit vyhrazené parkoviště jen pro účastníky CVVZ.

Pokud navíc plánujete jak do Brna přijet, tak jsme načrtli a navrhujeme několik možných tras. Najdete je zde na této mapě.

Doprava po Brně:

Většina z Vás dojede do Brna nejspíše hromadnou dopravou. Dostanete se tak na některé z centrálních nádraží ( Brno Hlavní nádraží, Ústřední autobusové nádraží Zvonařka {ÚAN Zvonařka}, zastávka u hotelu Grand, vlakové nádraží Královo pole ).


Na těchto centrálních místech budou čekat naši mravenečci v modrých organizátorských tričkách a případně Vám pomůžou s navigací a vysvětlí Vám cestu.


Brno, Hlavní nádraží:

mapa

Na vlakovém nádraží v Brně budou čekat mravenečci v budově u hlavního východu pod hodinami (tedy ne u hlavního vstupu ve vestibulu, ale kousek vedle).

Pokud se budete dopravovat sami, tak stačí vyjít ven z nádraží a dostanete se na přilehlou tramvajovou zastávku ( zastávku šalin ). Před nádražní budovou, na nejvzdálenějším ostrůvku, zastavuje tramvaj ( šalina) číslo x9 s konečnou zastávkou v  Čertově rokli, v jejímž okolí se akce koná. Jak může být napovězeno názvem zastávky, po výstupu v Čertově rokli bude nutné překonat první a snad i jedinou překážku v rámci CVVZky. ZŠ Milénova, kde bude registrace, je asi 500 metrů do mírného kopce. Viz přiložená mapa okolí o kousek níže.


Autobusová zastávka u Hotelu Grand:

mapa

Na této zastávce zastavují převážně dálkové autobusy velkých společností, například žluté autobusy. Takže pokud jedete do Brna právě jimi, vystoupíte zde.
Tato zastávka je vzdálená od tramvajové zastávky ( zastávky šalin ) „Hlavní nádraží“ asi 200 m. Dojdete na tuto zastávku, odkud Vám jede tramvaj ( šalina) číslo x9 směr Čertova rokle . Zbytek trasy je stejný jako v návodu výše. 


Ústřední autobusové nádraží Zvonařka:

mapa

Zbytek autobusů Vás nejspíše přiveze na ÚAN Zvonařka. I zde na Vás budou čekat naši mravenečci v modrých tričkách. Budou čekat na místě, kde zastavuje většina přijíždějících autobusů  (na opačné straně než se prodávají lístky), u  nadchod do obchodního centra Vaňkovka.

Z ÚAN Zvonařka se na CVVZ dostanete třemi způsoby:

  1. pěšky přes nákupní centrum Vaňkovka, následně podchodem, který Vás dovede na „Hlavní nádraží“ a dále budete pokračovat cestou jako v prvním odstavci,
  2. nebo dojdete na blízkou tramvajovou zastávku (druhým nadchodem), odkud Vám pojedou všechny tramvaje (šaliny) směrem na „Hlavní nádraží“. Další cesta je stejná jako v prvním odstavci,
  3. Autobusem číslo 67, zastavujícím u zastávky tramvají, kterým dojedete na zastávku Janáčkovo divadlo“, kde přestoupíte na tramvaj ( šalinu) číslo x9 ve směru Čertova rokle .

Vlakové nádraží Královo pole:

mapa

I zde Vás po příjezdu budou čekat ve vestibulu mravenečci v modrých tričkách, kteří Vám rádi poradí.

Hned před nádražím je zastávka autobusů. Pro Vás je důležitý autobus číslo 84, který zastavuje kousek dál od nádraží. Musíte přejít přes cestu, podejít silniční most, dojít až na zastávku tramvají a dát se doleva až k plotu za silnicí. Tímto autobusem pojedete až na zastávku Halasovo náměstí, a zde přesednete na tramvaj (šalinu) číslo x9 nebo 11 směr Čertova rokle (je to jen 1 zastávka ).Mapa okolí škol:

Mapa ZŠ Milenova:

Mapa ZŠ Blažkova

Jeďte na CVVZ s Jízdomatem


Jízdomat.cz